BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Šiauliuose užfiksuotas šių metų greičio rekordininkas

Data

2021 02 23

Įvertinimas
0

Šiauliai turi šių metų greičio rekordininką, kuris jį užfiksavusio trikojo gal nė nespėjo pastebėti.

Šventinės vasario 16-osios popietę, kiek po 16 val., trikojis greičio matuoklis užfiksavo 130 km/h greičiu Architektų gatve skriejusį automobilį, kai toje atkarpoje leistinas 50 km/h greitis.

Už šį pažeidimą vairuotojui skrajūnui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir priverstinis poilsis nuo vairavimo. Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 50 km/h užtraukia baudą nuo 450 iki 550 eurų ir neturintiems teisės vairuoti – nuo 450 iki 700 eurų, o taip pat teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo 1 iki 8 mėnesių, o pradedantiesiems vairuotojams – nuo 1 metų iki 1 metų ir 6 mėnesių.

Policija primena, kad žiema visiems eismo dalyviams sudėtingesnis laikas, o dėl permainingų orų sunku nuspėti ar kelio danga nėra slidi. Transporto priemonių vairuotojai yra atsakingi už savo, keleivių ir kitų eismo dalyvių saugumą, todėl labai svarbu numatyti kelyje galinčius pasitaikyti pavojus ir spėti į juos sureaguoti. Kuo greičiau važiuoja transporto priemonė, tuo vairuotojui lieka mažiau laiko stebėti ir prognozuoti ne tik savo, bet ir kitų eismo dalyvių veiksmus. Protingas vairuotojas važiavimo greitį moka pasirinkti atsižvelgdamas į eismo sąlygas ir, kai būtina, važiuoti lėčiau.

Šis pavyzdys rodo, kad tikrai ne visi vairuotojai tinkamai įvertina galimas rizikas kelyje, sąmoningai viršydami leistiną greitį daugiau nei dvigubai!