Šiauliuose – Latvijos ir Lietuvos pasienio regionų kontrolę vykdančių tarnybų susitikimas

Data

2019 12 12

Įvertinimas
0

Gruodžio 11 d. Šiaulių apskrities vyriausiajame policijos komisariate rinkosi Lietuvos apskričių policijos komisariatų, kurių aptarnaujama teritorija yra Lietuvos-Latvijos pasienyje, vadovai, Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovai ir kolegos iš analogiškų Latvijos struktūrų. Šių statutinių organizacijų susitikimai numatyti prieš keletą metų pasirašytoje keturšalėje bendradarbiavimo sutartyje.

Tokio formato susitikimas kiekvienų metų pabaigoje rengiamas jau ketvirtą kartą. Anksčiau juos organizavo abiejų šalių Valstybės sienos apsaugos tarnybos, šįkart estafetė buvo perduota policijai, o susitikimo vieta - Šiaulių apskrities policija.

Susitikimo metu buvo apžvelgti abiejų šalių policijos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybų 2019 metų bendradarbiavimo rezultatai, kontroliuojant Lietuvos-Latvijos pasienio teritoriją. Susirinkusieji apsikeitė informacija rūpimais bendros veiklos klausimais. Abiejų šalių tarnybų atstovai pažymėjo pakankamai aukštą tarpusavio bendradarbiavimo ir komunikavimo tarp pasienio rajonuose dislokuotų padalinių lygį.

Šalys susipažino su imigracijos kontrolės rezultatais, kurie parodė teigiamą dvišalės sąveikos prie vidinės Europos Sąjungos sienos dinamiką, užkertančią kelią nelegalios migracijos grėsmei. Konstatuota, kad užtikrinant valstybės sienos saugumą, abiejų šalių bendradarbiavimas migracijos kontrolės srityje vykdomas pagal numatytus susitarimo reikalavimus.

Užtikrinant valstybės sienos saugumą ir didinant jo efektyvumą, Valstybės sienos apsaugos ir policijos atstovai sutarė bendradarbiauti, koordinuojant jungtinį patruliavimą, kuris būtų organizuojama, remiantis rizikos analize. Taip pat numatyta užtikrinti keitimąsi operatyvine informacija ne vien tik tarp padalinių, dirbančių Lietuvos-Latvijos pasienyje, bet ir tarp padalinių, saugančių šalių išorines sienas. Tarp pagrindinių uždavinių iškeltas siekis užtikrinti kuo greitesnį ir kokybiškesnį incidentų pasienyje tyrimą ir sprendimą.