Šiaulių policijos pareigūnų projektas antrąkart įvertintas Europoje

Data

2019 12 16

Įvertinimas
0

Praėjusią savaitę Šiaulių policijos pareigūnės tarptautiniame konkurse atstovavo Lietuvą. Suomijoje, Helsinkyje, vyko Europos nusikalstamumo prevencijos tinklo organizuotas nusikalstamumo prevencijos konkursas, orientuotas į priklausomybių bei psichotropinių medžiagų vartojimo prevenciją. Lietuvos atstovės, Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato Bendruomenės pareigūnų grupės vyriausioji tyrėja Danutė Jakubkienė ir Šiaulių apskrities VPK Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos poskyrio specialistė Julija Bagrova, pristatė projektą „Esu atsakingas už savo ateitį“.

Iš viso konkurse idėjas pristatė 15 organizatorių atrinktų komandų, nors kandidatų dalyvauti konferencijoje buvo gerokai daugiau. Dalyviai turėjo progą savo darbus pristatyti vertinimo komisijai ir kolegoms iš kitų šalių. Šiaulių policijos pareigūnų projektas, atrinktas tarp geriausiųjų, pelnė galimybę konkurse dalyvauti jau antrus metus iš eilės. Tai ryškus įvertinimas žinant, kad iš didelio kandidatų skaičiaus savo projektus leista pristatyti tik 15 dalyvių. Šiaulių pareigūnės buvo vienintelės atstovės iš Lietuvos ir visų Baltijos valstybių.

D. Jakubkienė ir J. Bagrova džiaugiasi turėjusios galimybę sudalyvauti ir garsinti Lietuvą didelio masto tarptautiniame konkurse. Nors prizinės vietos šįkart užimti nepavyko, rezultatai išlieka džiuginantys. Galimybė pristatyti savo projektą, pasidalinti idėjomis su kitų šalių kolegomis ir dalyvauti reikšmingame konkurse – puikus nuopelnas ir didelė garbė. Anot pareigūnių, konferencija suteikė galimybę stebėti kitų šalių kolegų patirtį, pasisemti naujų idėjų, įspūdžių ir patirti daug gerų emocijų. Projektas, kurį pristatė Šiaulių policijos pareigūnės, susilaukė daug dėmesio iš kitų valstybių atstovų.

Šiemet konkursą laimėjo Švedai, antri liko Vokiečiai, o treti – Danai. Praėjusiais metais Šiaulių policijos komanda užėmė antrąją vietą.

Dar vasarą projektas „Esu atsakingas už savo ateitį“ Vidaus reikalų ministerijos konkurse pripažintas geriausiu, tuomet ir buvo iškovota teisė dalyvauti tarptautinėje konferencijoje Helsinkyje.