BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Pigiai įsigytos cigaretės kainuoja brangiai

Data

2023 09 19

Įvertinimas
0

Iš nelegalios apyvartos įsigyti pigūs kontrabandiniai rūkalai kartais tampa labai brangūs. Taip nutiko ir vienai Raseinių rajono, Ariogalos seniūnijos, gyventojai, kai rugsėjo 14 d. pas ją apsilankė Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnai. Apsilankymo tikslas – patikrinti, ar gautas anoniminis pranešimas, kad 70-metė moteris pardavinėja kontrabandines cigaretes, yra ne iš piršto laužtas.

Nors namo šeimininkė, žiūrėdama pareigūnams į akis, tvirtino, kad jokių rūkalų neturinti, tačiau pateikę teismo sankciją ir apžiūrėję gyvenamąja vietą, tyrėjai iš įvairių pakampių ištraukė per 300 pakelių cigarečių MARLBORO GOLD ir FEST be Lietuvos Respublikos banderolių, kurių muitinė vertė - 1140 eurų.

Moteris teigė pati nerūkanti, tačiau cigaretes įsigijusi dėl to, kad jos buvo pigios, o jų jai reikia nuolat, nes rūkalais ji atsiskaitanti su jai ūkio darbuose talkinančiais asmenimis.

Iš nelegalios apyvartos pigiai įsigijusiai rūkalų ariogališkei dabar teks brangiai mokėti. Jai pradėta administracinė teisena dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo ir laikymo, pažeidžiant nustatytą tvarką. Kai neteisėtai įsigytų, laikomų, gabenamų, naudotų ar realizuotų prekių vertė viršija dešimt, bet neviršija penkiasdešimt bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių, kaip kad buvo šįkart, Administracinių nusižengimų kodeksas numato baudą nuo dviejų tūkstančių iki penkių tūkstančių penkių šimtų devyniasdešimt eurų. Be baudos dar teks sumokėti ir iš slaptaviečių ištrauktų cigarečių akcizo mokestį valstybei.