BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Naujas reiškinys – kontrabandinių cigarečių kolekcionavimas

Data

2021 06 04

Įvertinimas
0

Kai kontrabandinių cigarečių bloko savininkas sako, kad jas įsigijo savo reikmėms, atrodo, logiškas paaiškinimas. Kai kelių tūkstančių nelegaliai laikomų rūkalų pakelių turėtojas tvirtina, kad įsigijo savo reikmėms, pareigūnams kelia šypseną, o kai tūkstantinio kiekio nerūkantis savininkas irgi aiškina tą patį, sukelia nuostabą – negi visuomenėje atsirado naujovė - kontrabandinių cigarečių kolekcionavimas?

Tokių minčių kilo po Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų vizito pas 64 metų šiaulietį, pas kurį jie užsuko, tikrindami informaciją apie galimą kontrabandinių cigarečių „tašką“. Vyras neigė turintis rūkalų ir tik, kai pareigūnai išreiškė norą apsižvalgyti jo namuose, mostelėjo ranka į vieno kambario pusę. Jame tyrėjai rado tikrą kontrabandinių rūkalų kolekciją. Kambario kampe ir spintoje sukrautose dėžėse buvo ir „Winston“, ir „Minsk capital QS“, ir „NZ“, ir „Fest“ , ir „Minsk superslims“. Ir visi pakeliai buvo be lietuviškų banderolių. Iš viso pareigūnai pas šiaulietį rado 3510 pakelių rūkalų, nepaženklintų mūsų šalyje nustatyta tvarka. Jų vertė – 11 337 eurai.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Baudžiamas kodeksas už tai numato baudą arba laisvės atėmimą iki ketverių metų. Ir visai nesvarbu, ar cigaretes kolekcionuoji, ar naudoji savoms reikmėms, kas reikštų rūkymą po pakelį per dieną vos ne dešimt metų. Na, o tokiame amžiuje turėti tokią perspektyvą – labai pavojinga sveikatai, jau neskaičiuojant finansinių nuostolių.