BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Laikas keisti įpročius

Data

2020 07 23

Įvertinimas
0

Šiaulių apskrities policija atkreipia Šiaulių pietinio mikrorajono, o ypač Architektų gatvės, gyventojų dėmesį į jų nedrausmingą elgesį minėtoje gatvėje. Pareigūnai ragina keisti įpročius ir liautis per gatvę vaikščiojus kaip po savo kiemą. Pėstiesiems irgi privalu laikytis kelių eismo taisyklių reikalavimų ir važiuojamąją dalį kirsti tik leistinose vietose – pėsčiųjų perėjose.

Architektų gatvėje eismas pakankamai intensyvus, ypač piko metu. Pastaruoju metu ten atsirado dar vienas traukos centras – nauja „Norfos“ parduotuvė. Tiek vienoje šios gatvės pusėje, tiek kitoje parkuojami automobiliai, kurie bet kurioje vietoje į važiuojamąją dalį įžengiantiems pėstiesiems užstoja matomumą ir jie negali gerai apžvelgti važiuojamosios dalies bei įsitikinti eismo saugumu. Dauguma Architektų gatvės gyventojų savo augintinius veda į kitoje gatvės pusėje esančius laukus palakstyti, o dabar dar ir ties naujuoju „Norfos“ prekybos centu pirkėjai važiuojamąją dalį kerta, nesivargindami paėjėti iki netoliese esančios pėsčiųjų perėjos. Net šalikelėje stovintis policijos automobilis neprivertė suklusti ir atsisakyti sumanymo eiti per gatvę neleistinoje vietoje. Vaikščiojimas per gatvę bet kur daugumai Architektų gatvės gyventojų tapo norma. Pavyzdžiui, liepos 23 d. tik per 10 minučių buvo užfiksuoti net 5 pėsčiųjų nesaugaus elgesio šioje gatvėje pažeidimai. Taip nedrausmingai elgdamiesi gyventojai rizikuoja ne tik savo, bet ir savo augintinių sveikata bei gyvybe bei sukelia daug keblumų vairuotojams, kurie dėl pėsčiųjų nedrausmingumo gali patekti į avarinę situaciją.

Šiaulių apskrities policijos pareigūnai įspėja, kad laikas keisti įpročius. Nuo kitos savaitės Architektų gatvėje bus skiriamas padidintas dėmesys pėsčiųjų kontrolei. Pareigūnai tikrai nenori baudomis auklėti pėsčiųjų, todėl prašo jų prisiminti, kad ir jiems privalomos kelių taisyklės. Na, o jei šis viešas įspėjimas nesuveiks, vadinasi, pareigūnams neliks kito pasirinkimo, tik auklėti baudomis. O jos siekia nuo dvidešimt iki keturiasdešimt eurų.

Taigi pataupykime pinigus ir sveikatą.