BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Komisariato salė pusdieniui virto kraujo laboratorija

Data

2022 09 20

Įvertinimas
0

Policijos devizo GINTI. SAUGOTI. PADĖTI paskutinis žodis Šiaulių ir Telšių apskrities policijoje mažiausiai pora kartų per metus įprasminamas kraujo donorystės akcija. Pareigūnai ir kiti darbuotojai dalinasi savo krauju, stengdamiesi padėti į bėdą dėl sveikatos problemų patekusiems žmonėms. Nacionalinio kraujo centro duomenimis, kasdien Lietuvoje kraujo prireikia 200 žmonių. Siekiant užtikrinti reikiamas kraujo atsargas, nuolat rengiamos Nacionalinio kraujo centro išvažiuojamosios akcijos.

Viena jų rugsėjo 19 d. vyko Šiaulių apskrities vyriausiajame policijos komisariate. Pusdieniui komisariato salė buvo virtusi kraujo laboratorija. Į ją su gera nuotaika rinkosi kraujo paaukoti apsisprendę darbuotojai – visada smagiau yra duoti, negu imti. Tarp atėjusiųjų buvo tokių, kurie savo krauju dalijasi reguliariai. Vyriausiasis specialistas Modestas Tautkus kraujo aukojo jau 73-čią kartą. Kriminalistinių tyrimų tarnyboje dirbantis Darius Melys ir Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos skyriaus viršininkė Aurelija Pranckienė kraujo donoro knygutėje jau turi per dvidešimt žymų apie dalyvavimą tokiose akcijose. O štai tos pačios tarnybos vyresnioji tyrėja Dovilė Krūminienė kraujo paaukoti ryžosi pirmą kartą. Tokių „pirmokų“ šįkart buvo septyni. Buvo truputėlį jaudulio, truputėlį nerimo, tačiau viskas baigėsi pasitenkinimo jausmu, kuris apima žmogų, padarius ką nors gero. Dabar kiekvieno jų namuose puikuosi Nacionalinio kraujo centro pažymėjimas, nurodantis, jog jis tapo neatlygintinu kraujo donoru ir šis kilnus poelgis sergantiems žmonėms suteikė galimybę pasveikti ar net išgelbėjo jų gyvybes.

Visada pirmose kraujo aukotojų gretose - Šiaulių apskrities policijos vadovai, kurie savo elgesiu skatina pavaldinius įsijungti į tokią pagalbos artimui akciją. Viršininkas Ramūnas Sarapas savo krauju dalijosi 13-tą kartą, jo pavaduotojas Nerijus Pupininkas – 17-tą kartą.

Rugsėjo 19-ąją kraujo banko atsargas padidino ir Mažeikių rajono policijos komisariato darbuotojai. Jie aktyviai papildė tądien Nacionalinio kraujo centro išvažiuojamojoje akcijoje dalyvavusių Mažeikių gyventojų gretas. Po dviejų savaičių, kai į jų miestą atvyks Nacionalinio kraujo centro brigada, kraujo donorystės akcijos estafetę perims Telšių rajono policijos komisariato darbuotojai.