BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Dėl didelio kiekio kvaišalų laikymo, nelegalių šaudmenų ir kontrabandos šiauliečiui gresia ilgi metai nelaisvės

Data

2022 05 10

Įvertinimas
0
cigaretes.jpg

Šiaulių apygardos prokuratūra kaltinamuoju aktu užbaigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 58 metų šiauliečiui pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, šaudmenimis ir naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ir denatūruoto etilo alkoholio skiedinių (mišinių) laikymo.

Ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, buvo pradėtas 2021 metų sausio mėnesį.

Tyrimo duomenimis, policijos pareigūnai pastebėjo gatvėje įtartinai manevruojantį automobilį. Pareigūnams sustabdžius automobilį įtariamasis bandė sprukti ir nepakluso teisėtiems pareigūno reikalavimams sustoti, tačiau buvo sulaikytas. Vyras prisipažino, kad bėgo siekdamas išvengti baudžiamosios atsakomybės – automobilyje gabeno 11 dėžių cigarečių, nepaženklintų Lietuvos Respublikos banderolėmis.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2020–2022 m. šiaulietis neteisėtai įgijo, laikė ir gabeno beveik 20 tūkst. pakelių cigarečių, nepaženklintų banderolėmis. Jų bendra vertė, įskaitant sumokėti privalomus mokesčius, siekė apie 71 tūkst. eurų. Atlikus kratas vyro gyvenamojoje ir kitose vietose aptikta ir neteisėtai laikomų 151 litras naminių stiprių alkoholinių gėrimų bei 4 vienetai šaudmenų.

Apklausų metu įtariamasis prisipažino, kad visas kratos metu iš namų, garažų ir sodybos paimtas alkoholis, paimtos cigaretės, nepaženklintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka finansų ministro patvirtinto pavyzdžio specialiaisiais ženklais – banderolėmis ir šoviniai priklauso jam. Vyras tikina neteisėtai laikęs ir realizavęs alkoholinius gėrimus ir kontrabandines cigaretes norėdamas užsidirbti pinigų.

Įtariamasis praeityje jau teistas tris kartus už kontrabandinių cigarečių gabenimą. Paskutinį kartą, 2013 metais, vyras įkliuvo su 24 tūkst. pakeliais baltarusiškų cigarečių. Tą kartą teismas jam skyrė dviejų metų laisvės atėmimo bausmę ir 19,5 tūkst. litų baudą.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas pažeisdamas nustatytą tvarką įgijo, laikė, gabeno, siuntė, naudojo ar realizavo akcizais apmokestinamas prekes, kurių vertė viršija 250 MGL dydžio sumą, numato baudą arba laisvės atėmimą iki aštuonerių metų. Tam, kas turėdamas tikslą realizuoti neteisėtai pagamino, laikė, gabeno penkiasdešimt arba daugiau litrų namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ir denatūruoto etilo alkoholio skiedinių (mišinių) numato baudą arba laisvės atėmimą iki penkerių metų. Tam, kas neturėdamas leidimo įgijo ir laikė šaudmenis, numatomas areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.