BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Atsipalaidavimas kvaišalais įkvepia neprognozuojamiems žygiams, kurie turi labai skaudžių pasekmių

Data

2023 01 20

Įvertinimas
0

Tiems, kam kyla noras atsipalaiduoti naudojant marihuaną ar kitus kvaišalus, sausio 20-osios įvykis Radviliškio rajone, Linkaičiuose, turėtų tapti „Stop“ ženklu. Jei psichiatrų ir kitų specialistų argumentai, kad dėl reguliaraus didelio stiprumo kanapių vartojimo kyla psichozės rizika, jaunuolių vis dar neįtikina, tai šis įvykis yra akivaizdus jų žodžių įrodymas.

Manoma, kad psichozę ir realybės suvokimą dažniausiai patiria žmonės, turintys genetinį polinkį. O atsiradusi tendencija kanapes pastiprinti sintetinėmis medžiagomis, kad būtų didesnė jų koncentracija, dar greičiau sukelia sąmonės pakitimus, žmonės regi haliucinacijas, kliedi, susijaudina, elgiasi agresyviai, prireikia medikų pagalbos.

Jos prireikė ir 30-mečiui Radviliškio rajono gyventojui, kuris, paveiktas kvaišalų, pridarė tiek nesąmonių, dėl kurių Karo policija pradėjo ikiteisminį tyrimą, o jis pats smarkiai susižalojo ir atsidūrė ligoninėje.

Apie pirmą valandą nakties Linkaičiuose esančio Lietuvos kariuomenės arsenalo apsauga pastebėjo, kad į jų teritoriją bando patekti pusnuogis vyras – jis vilkėjo tik kelnėmis, viršutinė kūno dalis buvo neapvilkta, kojos – basos. Iš pradžių jis beldė į praleidimo punkto duris, vėliau persiropštė per karinį dalinį saugančią tvorą, kurios viršuje buvo pjaunanti viela „Koncertina“. Susižalojęs krūtinę bei rankas, jis atsidūrė karinio dalinio teritorijoje. Nepaisydamas žodinių įspėjimų ir įspėjamųjų šūvių, vyras artėjo link budinčio pareigūno. Įsibrovėlis buvo sustabdytas, panaudojus kovinių imtynių veiksmus ir uždėjus antrankius. Vyras į užduodamus klausimus neatsakinėjo, aplinkoje nesiorientavo. Jis buvo nuvežtas į Radviliškio ligoninės priėmimo skyrių. Paaiškėjo, kad tai – nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis Radviliškio rajono gyventojas, praėjusiais metais su dar dviem draugeliais teistas už alaus vagystę iš parduotuvės. Vyras buvo blaivus, tačiau mėginys narkotinėms medžiagoms nustatyti rodė, kad yra vartojęs marihuanos. Jam buvo diagnozuotos ne tik daugybinės krūtinės ir rankų pjautinės žaizdos, bet ir juosmens slankstelio bei nosies lūžiai. Vyras paguldytas į Respublikinę Šiaulių ligoninę.

Paaiškėjo, kad radviliškietis, prieš patekdamas į kariškių teritoriją, buvo pastebėtas šūkaujantis prie vieno daugiabučio namo. Čia patriukšmavęs, jis patraukė link karinio dalinio.

Karo policija dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui pradėjo ikiteisminį tyrimą.