Senjorams – apie saugų internetą

Data

2018 11 09

Įvertinimas
0
DSC_0640.JPG

Lapkričio 5–9 d. pirmą kartą Lietuvoje vyksta nacionalinė akcija „Senjorų dienos internete“. Tai projekto „Prisijungusi Lietuva“ dalis, kurios tikslas – skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiau jaustis skaitmeninėje erdvėje, pažinti grėsmes bei netikras žinias, kritiškai vertinti informaciją, saugiai ir atsakingai naudotis aktualiomis elektroninėmis paslaugomis, nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius. Akcijos renginiai vyksta 65-iose apskričių ir rajonų bibliotekose.

Lapkričio 8-ąją Joniškio rajono policijos bendruomenės pareigūnai Daina Kaminskienė ir Algirdas Sakalauskas dalyvavo renginyje Joniškio rajono savivaldybės J. Avyžiaus viešojoje bibliotekoje. Į susitikimą atvykusiems senjorams pareigūnai pasakojo apie asmeninės informacijos viešinimo pavojus internete, informacijos prieinamumą, teisines ir finansines pasekmės, slaptažodžių atskleidimo riziką ir žalą. Senjorai raginti naudotis internetine epolicija.lt linija, kurios pagalba galima tiesiogiai susisiekti su policijos pareigūnais, informuoti apie įtarimus sukėlusius įvykius.

„Domėkitės šiuolaikinėmis technologijomis ir interneto teikiamomis galimybėmis, tačiau neužmirškite ir čia slypinčių pavojų“ - renginyje kalbėjo pareigūnai.

Tuo pačiu bendruomenės pareigūnai ragino senjorus būti aktyviais, pilietiškais kaimynais, nelikti abejingais smurto ir prieš vaikus, ir artimoje aplinkoje atvejais, pranešti policijai apie negeroves ir taip patiems kurti savo saugesnę gyvenamąją aplinką.