Policija dar ir dar kartą įspėja – tik sukčiai siekia išgauti internetinės bankininkystės duomenis

Data

2018 11 06

Įvertinimas
0
www.siauliu.policija.lt.jpg

Telefoniniai sukčiai Šiaulių apskrityje vėl aktyvūs - jie įvairiais būdais stengiasi iš gyventojų išvilioti informaciją, susijusią su konfidencialiais asmens elektroninės bankininkystės duomenimis.

Vakar 72 metų Šiaulių rajono gyventoja neteko banko sąskaitoje laikytų santaupų. Policijos ir banko darbuotojais apsimetę sukčiai iš pensininkės pagrobė beveik 12 tūkstančių eurų. Pensininkei į laidinį telefoną paskambinęs sukčius prisistatė pinigų plovimo bylas tiriančiu pareigūnu ir pranešė, kad aferistai prisijungė ir vagia pinigus iš jos sąskaitos. Tai patvirtino ir į pokalbį įsijungęs vyras, apsimetęs banko darbuotoju. Jie abu paprašė elektroninės bankininkystės kodų. Išsigandusi pensininkė kodus padiktavo ir iškart neteko 6 tūkstančius eurų, kitą dieną – dar 5 tūkstančių 950 eurų.

Nors su banko darbuotojais susisiekusiems policininkams pavyko sustabdyti 4000 eurų pervedimą iš vienų sąskaitų į kitas, tačiau pagrobta suma yra labai ženkli.

Tikėtina, kad nuo tų pačių telefoninių sukčių vakar nukentėjo ir 61 metų Radviliškio rajono gyventoja. Bankininku apsimetusiam sukčiui pavyko apgauti moterį. Ji neteko 1150 eurų.

Policijos pareigūnai dar kartą įspėja, kad asmens elektroninės bankininkystės duomenys yra konfidenciali informacija ir nei policijos, nei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, nei  Specialiųjų tyrimų tarnybos, nei Valstybės saugumo departamento  darbuotojai, nei jokios kitos institucijos, net ir banko, kuriame yra jūsų sąskaita, darbuotojai jų telefonu neprašys.  Konfidenciali informacija yra atpažinimo kodas, slaptažodžiai kortelėje, sąskaitų numeriai. Tai pagrindiniai duomenų komponentai, reikalingi naudotis pinigais, esančiais asmens sąskaitoje, taip pat paimti paskoloms iš kreditą teikiančių bendrovių.

Sukčiai, sužinoję šią konfidencialią informaciją, t.y., internetinės bankininkystės prisijungimo duomenis, gali paimti greitojo vartojimo kreditus iš šias paslaugas teikiančių bendrovių arba žaibiškai ištuštinti sąskaitą.

Būkite atidūs ir neatskleiskite konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų nei nepažįstamiems, nei pažįstamiems asmenims, taip pat apie tokius sukčiavimo būdus informuokite giminaičius, pažįstamus, kaimynus, ypač sulaukusius garbaus amžiaus.

 

J.Kalinsko nuotr.