„Bendraukime ir bendradarbiaukime - 2018“

Data

2018 12 06

Įvertinimas
1
1.JPG

Praėjusią savaitę Pakruojo rajono policijos komisariatas organizavo kasmetinį prevencinį – sportinį renginį Pakruojo rajono ugdymo įstaigų 8-10 klasių moksleiviams - „Bendraukime ir bendradarbiaukime - 2018“. Šiais metais pakeistas renginio formatas- organizuotos orientacinės varžybos pėsčiomis po Pakruojo miestą. Startas ir finišas –Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos patalpose.

Renginio tikslas - tarpinstitucinio bendradarbiavimo stiprinimas, bendroji smurtinio elgesio, psichoaktyvių medžiagų vartojimo ir saugaus eismo prevencija, suteikiant vaikams ir jaunimui galimybę turiningai ir prasmingai praleisti laiką, praplečiant jų turimas žinias, apie teisėsaugą, sukuriat palankią terpę saviraiškai, gebėjimų demonstravimui, bendravimui.

Renginyje dalyvavo 9 komandos: Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos komanda "NEpasiduodantys karžygiai", Lygumų pagrindinės mokyklos komanda, Rozalimo pagrindinės mokyklos komanda, Balsių pagrindinės mokyklos komanda, Lygumų pagrindinės mokyklos Šukionių Jono Noreikos filialo komanda "Šukionių žiburiukai", Žeimelio gimnazijos komanda „Lobių ieškotojai“, Pašvitinio pagrindinės mokyklos komanda, Linkuvos gimnazijos komanda ir VšĮ Pakruojo vaikų ir jaunimo klubo prie Pakruojo rajono policijos komisariato komanda „JPR“. Komandas sudarė 5 moksleiviai ir juos atlydėję suaugę asmenys, be to, kiekvienai komandai varžybų metu talkino - jaunieji policijos rėmėjai.

Renginio dalyvius pasveikino Pakruojo rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ginas Pocevičius ir Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Irena Mažulienė.

Prieš pat varžybų startą, kiekviena komanda išsitraukė bendruomenės pareigūnės Jurgitos Bialaglovės paruoštus „Bendraukim ir bendradarbiaukim“ užrašus, kuriuose buvo 10 skirtingų klausimų, užuominų, užduočių. Komandoms primintos esminės saugaus elgesio kelyje taisyklės. Davus startą - komandos išskubėjo į gatves: šifravo, ieškojo tam tikrų punktų – institucijų, o jose - atsakingų asmenų. Surastuose punktuose, kiekvienai komandai buvo pateikti klausimai, apie šių institucijų vykdomą veiklą ar dažniausiai vaikų ir jaunimo tarpe pasitaikančius teisėtvarkos pažeidimus, atsakomybę, prevenciją. Be to, kiekviena komanda privalėjo užrašuose gauti žymą apie atvykimą į punktą ir įsiamžinti bendrose nuotraukose. Viena iš užduočių - atidžiai stebėti Kelio ženklus ir suradus - nusifotografuoti prie draudžiamojo, įspėjamojo ir nurodomojo Kelio ženklo, įvardinant ženklo pavadinimą, esamą vietą. Svarbu tai, kad komandos turėjo suspėti įveikti užduočių ruožą ir finišuoti per 1 val. 30 min. Vėluojančioms komandoms buvo skiriami baudos taškai. Kompetentinga komisija vertino komandos bendrą užduočių atlikimo laiką, atsakymų tikslumą ir nuotraukų, varžybų įspūdžių pristatymo kūrybiškumą ir originalumą.

Susumavus rezultatus paaiškėjo orientacinių varžybų pėsčiomis „Bendraukim ir bendradarbiaukim 2018“ komandos, užėmusios prizines vietas. Komandų pasveikinti ir apdovanoti atvyko Pakruojo rajono policijos komisariato viršininkas Mindaugas Beržanskis. Komanda nugalėtoja - Žeimelio gimnazijos komanda, II vietą užėmė – Linkuvos gimnazija ir III vietą – Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos komanda. Šių komandų nariams įteiktos taurės, diplomai ir medaliai. Kitoms komandoms už dalyvavimą renginyje - įteikti padėkos raštai. Visos komandos apdovanotos saldžiomis dovanėlėmis, atšvaitais, tušinukais.

Pakruojo rajono policijos komisariatas dėkoja socialiniams partneriams, kurie geranoriškai sutiko bendradarbiauti ir palaikė organizuojamo renginio idėją.